Márciusi lakáskampány

Március hónapban lehetőség lesz felmondani a meglévő lakás-, és társasház biztosításokat, a biztosítóhoz való beérkezést követő 30. napra.

Az érintett szerződések:

  • határozatlan tartamú lakás célú ingatlant tartalmazó lakásbiztosítások,
  • határozatlan tartamú lakás célú ingatlant tartalmazó társasház biztosítások,
  • határozatlan tartamú ingóságot tartalmazó lakásbiztosítások,
  • jelzáloggal terhelt lakás célú ingatlant tartalmazó határozatlan tartamú szerződések,
  • a tartamkedvezménnyel létrejött lakás célú ingatlant tartalmazó lakás- és társasházbiztosítások az igénybe vett tartamkedvezmény időarányos visszafizetése mellett 

Csak a felmondási idő végéig díjrendezett szerződés mondható fel!

A tartamkedvezményes szerződések is felmondhatók, de az igénybe vett kedvezményt vissza kell fizetni. 

Ez a lehetőség a meglévő állomány felrázására, újraosztására szolgál, ami akár előnyös versenyhelyzetet eredményezhet az ügyfelek részére. 

Fontos megjegyezni, hogy a lakásbiztosítások esetében se szabad csupán díj alapján dönteni. Előfordulhat ugyanis, hogy az olcsóbb ajánlat nem tartalmaz olyan fontos fedezeteket, mint például a betöréses lopás, vagy beázás!  

A fedezetek összehasonlításán túl az ingatlan-, ingóság biztosítási összegét is helyesen kell megválasztani. MINDIG újraépítési értéket kell megadni ingatlanok esetében, soha nem aktuális piaci értéket. Mivel az utóbbi években rendkívüli módon megemelkedtek a kivitelezési árak, sok biztosítás kerülhetett alulbiztosítotti kategóriába. Abban az esetben, ha egy régebbi szerződésnél elfogadtuk a biztosító által javasolt biztosítási összeget, és utána minden évben elfogadtuk a biztosító által javasolt index értéket, nem vizsgálhat egy kár kapcsán alulbiztosítottságot. Amennyiben viszont, akár 1x is visszautasítottuk az indexálást, akkor előfordulhat, hogy a kár arányosított részét (biztosított érték/javasolt érték) téríti csak meg a biztosító! Ezt nem csupán totálkárnál, de már egy szimpla csőtörésnél is alkalmazhatja a biztosító.

Mindazonáltal, ha anno jól kötöttük a biztosítást, végig indexáltunk és beüt a krach (tűz, épület víz általi megsüllyedése, stb.) és egy nagy kár keletkezik az ingatlanban, szélsőséges esetben előfordulhat, hogy a biztosításban szereplő érték nem lesz elegendő a kár helyreállítására.

 

Éppen ezért az javasoljuk mindenkinek, hogy a lakás-, társasház biztosításoknál figyeljenek:

  1. épület értékének meghatározására, minimum elfogadva a biztosító által jelenleg javasolt értéket,
  2. a szerződésben szereplő fedezetek kellő körültekintéssel legyenek meghatározva.

Összefoglalva szerződés tartalmat is nézzünk, ne csak árat.

Fontos még, hogy almát-almával hasonlítsunk!